Runes Of Magic


Przygody w świecie fantasy. Tak, królem jest tu zapewne WoW - World Of Worcraft. Jednak 50,- miesięcznego abonamentu to grubo za wiele.

W poszukiwaniu darmowego odpowienika - hmm F2P, a czasami P2W - natknąlem się na fantastyczną grę. Runes Of Magic. Miała ona przed sobą świetlaną przyszłość, lecz niemiecka firma przerobiła ją na P2W i społeczność uciekła w świat.

Ponieważ nie ma obecnie światowego lidera MMO, który przejąłby większą część graczy, warto zapoznać się z tym tytułem, dostępnym od 2018 na Steam.

Tu kilka screenshotów:

troszkę farmienia na instancji Kaplica Kalina
Kaplica Kalina 1

jeszcze raz Kaplica Kalina z innej perspektywy - pływaka
Kaplica Kalina 2

piękna wieś Loghar
Loghar

malutki wycinek największego miasta świata - Varanas
Varnas

nie tylko walka - by zdobyć zwierzątko trzeba popracować na farmie farma

A to ja :)
ja
Na koniec przytoczę fragmencik z portalu
mmorpg.org.pl:
Gdyby GameForge (dawny Frogster Interactive) nie zrobiło tego, co zrobiło, Runes of Magic byłby dzisiaj absolutnym TOP1 wśród darmowych gier MMORPG. Z dziesiątkami milionami zarejestrowanych użytkowników, zaludnionymi serwerami i contentem, który w żaden sposób nie ustępowałby płatnym tytułom.
Mogło tak być, ale niestety nie jest. W pewnym momencie niemiecka firma zwróciła się ku wielkiej kasie i przekształciła Runes of Magic w grę Pay-To-Win (bez wydania kilkuset złotych stawaliśmy się pionkiem do bicia), co koniec końców okazało się gwoździem do trumny. Potem oczywiście starano się to odkręcić, ale gracze nie zaufali RoM-owi drugi raz.